• ***AKTUALNE INFORMACJE I WYDARZENIA***

• Światowy Tydzień Mózgu

•

Światowy Tydzień Mózgu  przepełniony był aktywnością i kreatywnością naszych uczniów, zarówno w formie stacjonarnej w klasach 1 - 3 , jak i zdalnej w kl.4-8.

Nie zabrakło działań organizowanych przez naszych nauczycieli, w postaci konkursów, manualnych zajęć czy tematycznych lekcji w oparciu o ciekawe propozycje m.in. z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Oto niektóre z nich:

1. Wiadomo , że nasz mózg lubi ćwiczenia, a im więcej praktycznej, manualnej pracy...tym lepiej ;-)

Choć za oknami była jeszcze zima, to nasi uczniowie, nie zważając na tę zimowo-wiosenną walkę, dzielnie pracowali i przywoływali słońce ;-)

Pierwszoklasiści za swoją wiosenną broń obrali własnoręcznie wykonane gałązki wierzby i forsycji. Drugoklasiści zachęcali Kwiatową Panią do odwiedzin przepysznymi goframi, a nasza gromadka z kl.3 przygotowała kolorowe kanapki i sałatki. Uczniowie sięgali chętnie do gier planszowych, które są doskonałym sprawdzianem spostrzegawczości i pamięci.

2. W starszych klasach nauczyciele przeprowadzili ciekawe lekcje m.in. w oparciu o filmy z kanału YouTube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia.

Lekcja języka polskiego przeprowadzona w dniu 18 marca w kl.7. poświęcona była emocjom. "Ludzki Teatr" był ciekawą propozycją CNMW, która wpisała się w tematykę jednej z omawianych lektur: "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu poprawnie rozpoznawali i nazywali emocje bohaterów tragedii. Nie zabrakło zabawy, która pokazała ich subiektywne podejście do tematu. Była nią gra w kalambury on-line, w której młodzież za pomocą gestów i mimiki twarzy przedstawiała uczucia i emocje, towarzyszące im w danej chwili.

3. Konkursy zawsze cieszą się powodzeniem wśród naszych uczniów. Jednym z nich był konkurs ortograficzny, który został przeprowadzony zdalnie. "DYKTANDO WSPAK", bo taki był jego tytuł, polegał na samodzielnym ułożeniu przez dzieci tekstu dyktanda z jak największą liczbą ortograficznych łamigłówek. Liczyła się nie tylko poprawność językowa, ortograficzna, ale przede wszystkim kreatywność. Prace zostały przesłane naszej polonistce, a zwycięzca otrzymał upominek i możliwość zaprezentowania swojej pracy w kolejnej edycji konkursu ;-)

4. Plakaty tematyczne stanowią doskonałą formę wyrażania swoich myśli, kreowania świata według własnych zasad. Uczniowie, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu, stworzyli interesujące prace plastyczne na temat "Czym żywi się mózg".

Fotorelację można zobaczyć w galerii na naszej stronie głównej.